Дениција

 • Брза испорака

  Најпопуларни производи
 • Сигурна достава

 • Уникатни подароци

 • Сигурно плаќање

200 ден

Категорија Ознаки: ,

Опис

ДЕНИЦИЈА

 • Автор: Петре М. Андреевски
 • Издавачка куќа: ТРИ
 • ИСБН: 9989153566
 • Година на издавање: 2005
 • Број на страни: 69
 • Димензии: 112X180
 • Корица: мека
 • Јазик: МК

Дениција е без сомнение една од најубавите македонски поетски збирки, а песната Кога ја љубев Дениција најубава творба напишана од великанот на македонската книжевност, Петре М. Андреевски. Ова е шестото издание на оваа збирка. Првпат е објавена во 1968 година и истата година има добиено два награди – Браќа Миладиновци и 11 октомври, која во тоа време се доделуваше за едногодишна продукција.

0.0/5
0 reviews
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.